Контакти для екстреного зв'язку (Тільки viber, telegram, whats up!)
Київ: +38 050 353 00 09, Львів: +38 096 391 39 41, Харків: +38 050 381 76 74, Одеса: +38 050 355 72 85, Франчайзингові агентства +380 (99) 338 58 61

Туреччина

Слово «Туреччина» давно набуло для українських туристів своє особливе емоційне забарвлення. Тур до Туреччини від компанії PEGAS Touristik, нехай він перший чи вже десятий, завжди є довгоочікуваним і обов'язково щасливим для будь-якої людини. Для будь-кого, тому що люди абсолютно різного віку та складів характеру зможуть насолодитися кожною хвилиною, проведеною на кращих курортах Туреччини: Кемер, Белек, Сіде, Аланія, Анталія, Фетхіє, Мармаріс.

Відпочинок у Туреччині чудово підходить для сімей з дітьми. Місцеві дуже люблять малюків і постійно влаштовують для них різноманітні розважальні заходи. Крім того, протягом усього відпочинку у розпорядженні дітей будуть дитячі майданчики, дискотеки для найменших, міні-клуби та водні гірки. Готелі Туреччини готові запропонувати Вам відпочинок на будь-який смак. Щосезону Туреччина наповнена тисячами дитячих посмішок! Тим часом батьки ходять у шикарні SPA-салони, отримують чудову засмагу, або активно грають у теніс, міні-футбол або гольф.

Молодь веселиться на запальних пляжних вечірках, на дискотеках та в клубах, бере участь в анімаційних заходах, займається водними видами спорту. Туреччина заряджає неймовірною енергією, яку після відпочинку вистачить на будь-які звершення!

Відпустка в Туреччині припаде до душі та любителям спокійного відпочинку. Гостинні турецькі курорти порадують туристів чудовими пляжами та морем. Цілими днями можна погойдуватися на хвилях, ніжитися на сонечку, милуватися прекрасною природою і мріяти про те, щоб так тривало все життя! Температура в Туреччині тішить своєю стабільністью практично цілий рік – у сезон, з квітня по жовтень, термометр показує від 25 до 35 °C.

Не залишаться байдужими до турецького раю та невтомні шукачі пригод. Вони їздитимуть на захоплюючі екскурсії, відвідуватимуть культурні та археологічні пам'ятки та отримуватимуть масу незабутніх вражень. Вони отримають можливість зануритись у турецькі культурниі традиції, вивчити звичаї напрочуд багатої культури - а це, повірте, справжня пригода!

Забронювати тур до Туреччини Ви можете у розділі Пошук туру.

Загальна інформація

Географічне розташування

На північному заході Туреччина межує з Болгарією, на північному сході — з Вірменією та Грузією, на сході та південному сході з Іраном та Іраком.

Південним сусідом Туреччини є Сирія, з південного заходу Туреччина межує з Грецією.

Туреччина омивається трьома морями: Чорним, Середземним, Егейським.

Ще одне море Туреччини — Мармурове вважається внутрішнім.

Територія Туреччини становить - 814 578 тис. кв. км.

Населення Туреччини — близько 68 млн. осіб.

Найвища точка Туреччини — Великий Арарат.

Час
Влітку час збігається з українським, а взимку відстає на 1 годину.
Державний устрій

Офіційна назва країни: Турецька Республіка

Столиця: м. Анкара

Населення
Близько 86 млн. осіб. Переважно турки (80%), близько 17% курдів, до 1 млн. арабів, кілька десятків тисяч греків, вірмен, грузин-лазів та євреїв. Курди досить компактно мешкають на південному сході країни. Курдськими містами можна назвати Батман, Сірт, Бітліс, Хаккарі. Крім того, курди мешкають навколо озера Ван.
Клімат

Клімат Туреччини надзвичайно різноманітний. Центральна Туреччина – область континентального клімату з досить прохолодною сніжною зимою та спекотним літом. Клімат у районі Стамбула більш м'який та вологий. Сонячно і тепло з ранньої весни до пізньої осені на Егейському і особливо на південному узбережжі Середземного моря. Тут найдовший купальний сезон у Європі. Зима відносно м'яка (+15 - +16 градусів С), літо вологе та спекотне (+32 градуси С). В Анкарі клімат різко континентальний, у Стамбулі – середземноморський (від +5 градусів у січні до +25 градусів у липні).

Середня температура на узбережжі Середземного моря:

Місяць Температура повітря, °C Температура води, °C
Січень 16 14
Лютий 18 14
Березень 20 16
Квітень 22 18
Травень 24 21
Червень 26 24
Липень 26 27
Серпень 28 28
Вересень 24 27
Жовтень 20 25
Листопад 18 20
Грудень 16 16
Валюта

Турецька ліра (1 ліра = 100 курушів). В обігу знаходяться банкноти (TL) номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200. Обмінний курс на травень 2022р приблизно – 16 TL = 1$.

Валюту можна обміняти у пунктах обміну валюти, банках, та готелях. Майте на увазі, що майже скрізь у курортних зонах приймають до оплати долари та євро. Міняти на «чорному ринку» досить ризиковано, тим більше що курс практично не відрізняється.

Під час обміну зверніть увагу на те, що пункти обміну можуть брати комісію за кожну операцію. Про це має бути відповідне оголошення.

Банки працюють з 8.30 до 17.00 (перерва з 12.00 до 13.30), крім суботи та неділі.

Електрична напруга
220 В

Важлива інформація

Віза

Громадянам України для в'їзду до Туреччини з метою туризму віза не потрібна – безвізовий режим.

Дозволяється перебувати на території Туреччини терміном до 90 днів (безвиїзно) за умови, що загальний термін перебування на території Турецької Республіки не перевищуватиме 90 днів протягом шести місяців з дати першого в'їзду.

Якщо громадянин України має намір перебувати на території Турецької Республіки більш максимального терміну, тоді йому необхідно заздалегідь самостійно оформити візу у Консульстві Турецької Республіки.

Для безвізового в'їзду необхідний закордонний паспорт, термін дії якого не менше 150 днів (5 місяців) з дня в'їзду до Туреччини.

Неповнолітні, яким не виповнилося 18 років, можуть в'їжджати в країну, вписані в паспорт одного з батьків. Нагадуємо, що для вписаних дітей у закордонному паспорті батька обов'язково має бути вклеєна фотографія дитини.

Рішення про право в'їзду громадян України на територію Туреччини приймається прикордонними інстанціями Турецької Республіки згідно з Міжнародного права та Законів Турецької Республіки .

Для уникнення відмови громадянам України у в'їзді на територію Туреччини через недотримання умов фінансового забезпечення відвідування країни нагадуємо, що згідно із законодавством Турецької Республіки для в'їзду на територію країни прикордонні інстанції Турецької Республіки можуть попросити громадянина України надати підтвердження його фінансового забезпечення. USD на день перебування за наявності оплаченого зворотного квитка або 1500 USD за відсутності такого квитка.

У разі порушення туристом візового режиму на нього може бути накладено штраф та надано заборону на відвідування Туреччини у майбутньому.

Для громадян інших країн можуть бути встановлені інші правила в'їзду. Інформацію про правила візового оформлення, в'їзду до Туреччини для осіб, які не є громадянами України, можна отримати у Консульському відділі Посольства Турецької Республіки у Києві, розташованому за адресою: м.Київ, вул. Панаса Мирного, 22. Контактний номер: +38 (044) 281-07-50, 281-07-51 (консультації з 15:00 до 17:00).

Докладніше про візу до Туреччини
Пакет документів

Перевірте повний пакет документів.

  • Закордонний паспорт (діти мають бути вписані в паспорт одного з батьків, для дітей старше 5 років у паспорті батьків мають бути фото та печатка відповідних державних органів, старше 18 років — окремий закордонний паспорт)
  • Ваучер
  • Страховий поліс
  • Авіаквиток
  • Згода батьків (для дітей, які виїжджають без батьків, обо одного з батьків якщо виїжджають тільки з одним) та свідоцтво про народження дитини
  • Довідка з банку (при вивезенні понад 3000$ на особу)
  • Водійські права (якщо плануєте брати автомобіль на прокат)
Митні правила

Відповідно до чинного законодавства України, при перетині кордону громадянам дозволено без заповнення митної декларації вивозити кошти (іноземну валюту, гривні, а також дорожні чеки) еквівалентні 10.000 євро. Обов'язковому письмовому декларуванню підлягає вивезення суми іноземної валюти та гривень, що перевищує 10.000 євро, а також вивезення дорожніх чеків на суму понад 10.000 євро. Телефон прикордонної служби а/п Бориспіль +38 044 527-63-63.

Прикордонний, митний, санітарний та ветеринарний контроль в аеропорту Туреччини

При ввезенні домашніх тварин потрібно надати дійсний сертифікат ветеринарної служби з позначкою про всі щеплення, включаючи щеплення проти сказу, офіційно завірений у турецькому консульстві. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет, або 50 штук сигар або 200 г тютюну, 5 л алкогольних напоїв, подарунків на суму не більше $200, косметики, парфумерії, продуктів харчування в межах особистих потреб. Окрім предметів особистого користування дозволяється ввозити: два фотоапарати, портативний радіоприймач, друкарську машинку, кінокамеру. Відеомагнітофони, телевізори, ювелірні вироби та цінності необхідно вказувати у декларації. Заборонено ввезення наркотиків, ліків, що містять велику дозу наркотичних речовин та зброї. Ввезення іноземної та національної валюти необмежене (декларація обов'язкова при сумі понад 5 000 дол. США). Турецькі ліри можна вивозити у сумі, еквівалентній 1000 доларів США.

Докладніше про митний контроль у Туреччині

Корисна інформація

В аеропорту
В Україні:

У день від'їзду в аеропорту Вам необхідно бути за 2 години до вильоту рейсу. Маючи всі необхідні документи, Ви самостійно проходите до стійки реєстрації рейсу та отримуєте посадковий талон (номер стійки реєстрації вказується на табло напроти номера Вашого рейсу). Далі Ви проходите на паспортний контроль, після чого потрапляєте до зали очікування, де чекаєте оголошення на посадку Вашого рейсу. Звертаємо Вашу увагу, що митний контроль та реєстрація закінчуються за 40 хвилин до вильоту. Будь ласка, не спізнюйтесь! Переліт до Туреччини становить 3 години.

У Туреччині:

В аеропорту після проходження паспортного та митного контролю, отримавши свій багаж і зареєструвавши, якщо у Вас є відеокамера, Вас зустріне представник компаніі на стійці з табличкою Pegas Touristik де Вам повідомлять номер автобуса та нададуть інформаційний лист з номером телефону Вашего гіда та часом інформаційної зустрічи.

Готельний гід, на інформаційній зустрічі, надасть Вам додаткову інформацію що до країни, та екскурсійних програм. Ми наполегливо Вам рекомендуємо не звертатися до приватних екскурсійних компаній, у яких гіди часто не мають сертифікатів на проведення екскурсій.

У разі втрати паспорта, авіаквитка або багажу, просимо Вас негайно інформувати про це представника компаніі, який підкаже, яким саме чином Ви зможете вирішити проблему.

У кожному готелі є стенд Pegas Touristik, на якому Ви зможете знайти всю необхідну інформацію, у тому числі по зворотному вильоту. Напередодні вильоту на стенді буде вказано час, коли за Вами прийде автобус для від'їзду в аеропорт.

У готелі

Заселення в готель відбувається з 14:00. Після заселення в номер ознайомтеся з готелем та зверніть увагу на те, які послуги є платними.

Корисні телефони

З усіх питань, що виникають під час перебування в Туреччині, звертайтеся до Вашого гіда, мобільний телефон якого розміщений на інформаційному стенді.

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ У ТУРЕЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ:
Адреса: Sancak Mahallesi, 206 Sokak № 17, Yιldιz Cankaya, Ankara, 06550 Turkey
Телефон: +90 (312) 441 54 99, 440 52 89
Факс: +90 (312) 440 68 15
E-mail: emb_tr@mfa.gov.ua, ukremb@turksatkablo.net
Веб-сайт: http://www.ukrembtr.com, http://www.mfa.gov.ua/ru/agency/turkey/
Години роботи: 09:00 – 19:00
Обідня перерва: 13:00 - 15:00
Вихідні дні: субота, неділя.

ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО УКРАЇНИ У СТАМБУЛІ:
Адреса: Adakale sokak 13, Senlikkoy, Florya-Bakirkoy, Istanbul / Turkey
Телефон: +90 (212) 662 25 41
Факс: +90 (212) 662 18 76
E-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, ukrist@superonline.com
Годинник роботи: 09:00 – 18:00
Обідня перерва: 13:00 – 14:00
Вихідні дні: субота, неділя.

ТЕЛЕФОНИ ПРИЙМАЮЧОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ:
"PEGAS TURIZM OTEL ISL.INS.SAN. ve TIC.A.S", головний офіс в Анталії, Altinova Sinan Mh. Kavak Sk. No:1 Ant. Kurumlar V.D 723 031 5258
Tel: +90 (242) 310 54 00

Телефони екстрених служб
  • поліція - 115
  • дорожня поліція – 156
  • жандармерія – 158
  • швидка медична допомога - 112
  • пожежно-рятувальна служба - 110
  • довідкова - 118

Телефонний код Туреччини - 90, Анкари - 312, Стамбула 212 (європейська частина), 216 (азіатська частина), Анталья - 242.

Міні-словник
Слова Вимова турецькою
Привіт
Селям
Як ся маєте?
Насилсиниз
Дякую, добре
Ійім тешеккюр едерим
До побачення
Аллахайісмарладик
Щасливо
Гюле гюле
Доброго ранку
Гюн айдин
Доброго дня
Ійі гюнлер
Доброго вечора
Ійі акшамлар
На добраніч
Ійі геджелер
Я хочу
Істійорум
Так
Евет
Ні
Хайір
Немає
Йок
Будь ласка, будьте ласкаві
Лютфен
Спасибі
Тешекюрлер
О'кей
Тамам!
Скільки коштує?
Кач пара?
У день від'їзду

Розрахунковий час у готелях 12.00. Ви можете залишити свій багаж у камері схову готелю. До прибуття автобуса Вам необхідно сплатити за додаткові послуги, якщо Ви такими користувалися.

Після прибуття в аеропорт, одразу біля входу здійснюється митний контроль багажу. Після якого Ви проходите до стійки реєстрації, де вказано номер Вашого рейсу, здаєте багаж і отримуєте посадковий талон. Далі Ви проходите на паспортний контроль. Після цього очікуєте оголошення посадки на свій рейс.

Сервіс

Транспорт
Автобус – найважливіший вид громадського транспорту Туреччини. Міжміські автобусні лінії пов'язують між собою майже всі великі міста узбережжя Туреччини. До віддалених пунктів узбережжя Туреччини можна дістатися мікроавтобусом. Ціни на квитки дуже низькі та регулюються державою. Також можна взяти таксі, в яких завжди встановлені таксометри. Для виїзду на екскурсії можна найняти таксі на весь день. Це коштуватиме приблизно стільки ж, як і прокат автомобіля. У нічний час (GECE) – з 24.00 до 6.00 діє подвійний тариф. У денний час – з 6.00 до 24.00 працюють також долмуші – маршрутні таксі – з фіксованою вартістю проїзду та зупинками у потрібних Вам місцях. У невеликих містах рух закінчується раніше, приблизно о 20:00. Якщо Ви не на зупинці, достатньо підняти руку, щоб автобус або долмуш зупинилися. За європейськими мірками поїздка турецьким таксі коштує дуже дешево.
Телефон
Усі види телефонного зв'язку платні. Можна зателефонувати додому як з готелю, так і з вуличного телефону, що розташовані біля поштових відділень. Телефонні пластикові картки продаються там же на пошті. Турецька пошта – чорні символи РТТ на жовтому фоні. Головпоштамт відкрито цілодобово.
Ресторани

В основному ресторани розташовані на території готелів, а також у прилеглих містах та населених пунктах, там Ви також можете відвідати численні бари та дискотеки. Пам'ятайте, що за пронесення спиртних напоїв на територію готелю чи дискотеки доведеться сплатити штраф.

Система "ALL INCLUSIVE". У кожному готелі формула "ALL INCLUSIVE" різна. Але існує правило, яке є єдиним для всіх готелів, — безкоштовні напої обов'язково наливають у склянки. Усі напої у пляшках оплачуються додатково. Як правило, замовлені вами свіжі соки та морозиво також за додаткову плату. Кожен готель має свій перелік алкогольних напоїв, включених до системи «All inclusive».

Чайові
Система чайових поширюється на офіціантів у барах та ресторанах, носіїв, покоївок у готелях, водіїв таксі, гідів та становить 5-10% від вартості замовлення. Оплата чайових не обов'язковою, це залежить від Вас і від наданого Вам сервісу, але якщо Клієнт залишився задоволений обслуговуванням, то чайові – ознака гарного смаку.
Медицина в Туреччині

Уважно ознайомтесь із умовами страхування, викладеними у Вашому страховому полісі. Якщо під час перебування в Туреччині Ви відчуєте нездужання або травмуєтеся, то Вашим першим кроком має бути дзвінок до центру невідкладної допомоги за телефонами, зазначеними у страховому полісі.

За наявності хронічних захворювань рекомендуємо Вам заздалегідь проконсультуватися у Вашого лікаря з метою недопущення загострень при відвіданні Туреччини. Врахуйте, що більшість видів медичного страхування поширюється лише на нещасні випадки та раптові захворювання, що не мають хронічного характеру. У разі, якщо у Вас відбувається загострення Вашого хронічного захворювання, медична страховка допомогти Вам не зможе. Витрати на лікування за кордоном Вам доведеться сплачувати самостійно.

Перед поїздкою сформуйте та візьміть з собою аптечку першої допомоги, яка допоможе Вам при легких нездужаннях, заощадить Ваш час на пошуки лікарських засобів та позбавить проблем спілкування іноземною мовою, крім того, безліч ліків можуть у різних країнах носити різні найменування.

Харчування

Турецька національна кухня

Турецька кухня – це справжнє свято живота. Вона настільки різноманітна, що цілком підходить і для вегетаріанця, і для прихильника правильного харчування, і просто для любителя поїсти смачно та різноманітно. Турецька кухня – це багато овочів, зелені, риби, м'яса. Зрештою, це ще також і солодощі! Однією лише пахлави десятки видів.

Найпопулярніша турецька страва — кебаб, це м'ясо, приготовлене на відкритому вогні. Кебабів у Туреччині безліч, їх, до речі, роблять не тільки з м'яса, але і з риби та птиці. Якщо шматочки м'яса нанизані на шампур (по-турецьки «шиш»), виходить шиш-кебаб. А якщо, наприклад, ціла бараняча туша запечена у викопаному в осередку землі, то це тандир-кебаб. У Стамбулі практично на кожному розі стоять кебабчі — невелички ресторанчики, де готують та продають кебаб.

Неможливо побувати в Туреччині і не спробувати борек, який готується з тонко розкатаного листкового тіста і начиняється сиром, травами, шпинатом, рибою або м'ясом.

Напої
Серед алкогольних напоїв — турецьке пиво (найвідоміше з яких Efes Pilsener), чудові турецькі вина та національний напій «Раки» (виноградна горілка з анісом). Раки п'ється розведеним у співвідношенні три-чотири частки води на одну частку раки, зазвичай з тонкого скляного келиха. Лід при бажанні додають вже в отриману суміш. Справа в тому, що якщо раки налити в стакан з льодом, то він може почати кристалізуватися і втратити свої смакові якості. Раки можна пити і нерозбавленим, але тоді його рекомендується заздалегідь охолодити. У цьому випадку раки зазвичай негайно запивають водою — на один ковток раки має припадати не менше одного ковтка води. Нерозбавлений раки має різкий пекучий смак і сильний аромат анісу, розбавлений — приємний солодкуватий смак і м'який анісовий аромат. Раки при розведенні водою біліє, а отримана суміш стає схожою на молоко. Білий колір отриманого напою і висока міцність раки стали причиною народної назви раки — «молоко лева». Цікаво, що в минулому чаші для цього напою були прикрашені зображенням лева.

Купівля

Магазини

У більшості магазинів чіткого графіка роботи не існує, у туристичний сезон багато магазинів відкриті до глибокої ночі.

У невеликих магазинах та на ринках прийнято торгуватися, можна торгуватися у великих оптових центрах з продажу шкіряних та ювелірних виробів, а також з таксистами.

Шопінг у Туреччині

Подарунки та сувеніри

Зазвичай потрібно торгуватися, знижуючи ціну приблизно на третину від початкової. У Стамбулі на оптових базах можна вигідно придбати ювелірні прикраси із золота за ціною $15 за 1 гр., в порівнянні з аналогічними прикрасами, що продаються в курортній зоні Анталії за ціною 22-25 гр. У Стамбульському Центрі Виробів ручної роботи є ательє, де ремісники роблять власні унікальні роботи. В Ургюпі багато виробів прикрашені місцевим коштовним камінням. А в султанському палаці можна побачити стільки коштовностей, як ніде у всьому світі – про скарбниці Сходу досі ходять суперечливі чутки.

Турецькі солодощі

Луку́м це турецікий кондитерський виріб з цукру, борошна, крахмалю, можливо з додаванням горіхів або без горіхів. Назва цих солодощів походить від арабської - rahat-al-luqum — буквально «комфортні (приємні, зручні) шматочки». Це слово використовується у турецькій мові як звернення до чуттєвої жінки. Найкращий лукум - у Хаджі Бекір у Стамбулі, але Ви можете знайти його і на Єгипетському Базарі та в кожному пастані - сувенірному магазині.

Килими

Будьте обережні при покупці килимів (халів) і безворсових килимів (келімів) - виробів ручної роботи, на виробництві яких зайняті майже виключно жінки. Цей продукт експорту Туреччини, який сьогодні користується, мабуть, найвищим попитом. Потрібно ще до поїздки до Туреччини вивчити цей ринок, щоб, торгуючись, вміти оцінювати вартість того чи іншого виробу. Вузлики (у ворсових килимів) та утук (у безворсових), а також нитки основи повинні бути вовняними (корисна порада: підпаліть нитку - бавовна згорить без запаху, вовна при горінні видає сильний специфічний запах).

Глиняний посуд та кераміка

Ці мистецтва процвітали в Османській імперії, кваліфіковані майстри якої знали, як удосконалити червоний корал та кобальтову синь. Досі ніхто не може відтворити інтенсивність цих кольорів. Прості, але завжди приголомшливі вироби з фарфору на білій глині ​​роблять у Кутаї, і продають по всій Туреччині.

Текстиль

Ні для кого не секрет, що Туреччина експортує величезну кількість текстилю, постачає сировину для багатьох відомих марок. Бурса та Памуккале відомі якістю товару (ціни на хороші товари починаються від $5). А Бурса відома ще й шовками!

Мідь

Турки використовують мідь для всього, ймовірно, тому що вона виглядає так красиво! (Особливо біла мідь). Мідна обробка предметів інтер'єру – це типовий турецький стиль. Ті сяючі білі кулі, які Ви бачите у хамамах – теж мідь. У пошуках найвигідніших цін і найширшого вибору, прямуйте до Чадірджілара Чаддесі, біля Великого Базару, або Бакірджілара Чаршісі, біля цитаделі в Анкарі.

Шкіра

Її цінують навіть італійські експерти. Стамбул - столиця турецької шкіри, з магазинами, сконцентрованими на Великому Базарі та частково в магазинах Султанахмета.

Спеції, риба, оливкова олія та інші турецькі продукти

Екзотика Сходу постає у повній красі на Єгипетському Базарі Спецій у Стамбулі. Там легко можна знайти понад п'ять різних видів шафрану за цінами, що гарантують, що Ви відвезете додому зразок кожного. У спеціальних маленьких магазинчиках (сарджютеріс) на Рибному Базарі в Бейоглу маринують і продають різноманітні смачні шматочки риби, яку ви зможете довезти до дому у зручних флягах.

Коштовності

Золото та срібло настільки гарне та настільки дешеве, що Ви неодмінно маєте придбати щось на згадку. У Стамбульському Центрі Виробів ручної роботи є ательє, де ремісники виконують власні оригінальні роботи. В Ургюпі багато виробів прикрашені місцевим коштовним камінням.