COVID-19. Актуальна інформація для подорожуючихДетальніше

COVID-19. Актуальна інформація для подорожуючих

ПЕРЕД ВИЛЬОТОМ

З метою контролю поширення Коронавірусу всі країни в тій чи іншій мірі ввели обмеження щодо перетину своїх кордонів. Також звертаємо увагу на спеціальні форми пасажирів, які потрібно заповнити до подорожі. Вони відрізняються в залежності від країни, але є необхідним документом для посадки на повітряне судно і перетину кордону.

Актуальну інформацію можна знайти тут

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ЗА НАПРЯМАМИ:

ТУРЕЧЧИНА 

 Для пасажирів від 12 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 72 години) або експрес-тест на антиген (за 24 години). Обов'язково з QR-кодом та у паперовому вигляді;
 • експрес-тест на антиген (за 48 годин);
 • документ про вакцинацію, другу дозу якої введено не менше, ніж 14 днів до поїздки не рахуючи  дня введення другої вакцини (зразок). Документ про вакцинацію, що завантажується в додатку ДІЯ, можна використовувати як альтернативу друкованому документу. Також підходить для подорожі EU Digital COVID Certificate. Визнаються усі вакцини, якими вакцинують на території України, включаючи Sinovac/CoronaVac.

Також на кожен проїзний документ необхідно мати заздалегідь заповнену та роздруковану (або завантажену на електронний носій) форму https://register.health.gov.tr/

З 01.07.2021 пасажири, які прибувають з України, які за останні 14 днів відвідали Бангладеш, Бразилію, Південну Африку, Індію, Непал, Шрі-Ланку – обов'язково наявність ПЛР-тесту, а також пасажири зобов'язані провести 14 днів на карантині у відведеному Турецькою владою місці.

При відвідуванні Афганістану чи Пакистану – ПЛР-тест + карантин 10 днів.

ЕГИПЕТ 

З 17 червня скасовано санітарні вимоги до туристів, що діяли раніше, пов'язані з COVID-19.

Усі пасажири, що прибувають до Єгипту, звільнені від надання сертифікатів про вакцинацію та результатів ПЛР тестів на COVID-19.

ГРЕЦІЯ 

 Для пасажирів від 12 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 72 години), обов'язково з QR-кодом;
 • експрес-тест на антиген (за 48 годин), обов'язково з QR-кодом;
 • сертифікат вакцинації, виданий компетентним органом.
 • свідоцтво про одужання від вірусної інфекції SARS-CoV-2, видане державним органом чи сертифікованою лабораторією. Свідоцтво видається через 30 днів після позитивного тестування на Covid-19 та діє протягом 180 днів з дня його проведення;
 • результат позитивного аналізу (ПЛР чи антиген) на COVID-19, проведеного в інтервалі 30-180 днів до приїзду;

Документи мають містити номер закордонного паспорта громадянина України.

Вся суттєва інформація в сертифікатах має бути вказана англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською чи російською мовами.

Також для в'їзду необхідна заповнена PLF-форма (не пізніше 23:59 EEST дня перед поїздкою) (https://travel.gov.gr/#/)

КІПР 

Для пасажирів від 12 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 72 години), обов'язково з QR-кодом;
 • електронний сертифікат вакцинації у додатку ДІЯ або міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, отримане у сімейного лікаря. Визнаються вакцини: Janssen/Johnson & Johnson, Vaxzevria Vaccine (AstraZeneca), AstraZeneca-Covishield, AstraZeneca-SKBio, Pfizer-BioNTech, Moderna, Sputnik V, Sinopharm, Sinovac (CoronaVac).

Також необхідно зареєструватись на платформі CyprusFlightPass за 48 годин до в'їздуhttps://cyprusflightpass.gov.cy/en/application-process – отримати особисту картку доступу до вильоту (CyprusFlightPass) – усі без винятку пасажири, у т.ч. діти.

ТУНІС 

Для пасажирів від 6 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 48 годин);
 • Експрес-тест на антиген (за 24 години);
 • Сертифікат вакцинації вакцинації з QR-кодом англійською мовою із зазначенням даних закордонного паспорта;
 • Health Declaration form (https://app.e7mi.tn). Заповнювати не раніше, ніж за 4 дні до поїздки. Після заповнення буде згенеровано два документи, які мають бути пред'явлені для посадки на борт та після прибуття.

  В аеропорту прильоту можливе вибіркове тестування пасажирів, у тому числі і дітей до 6 років. Мандрівник із виявленим позитивним тестом буде відправлений на 5-денну самоізоляцію до свого готелю.

  Детальніше за посиланням: https://pegast.com.ua/sp/tunisia-visa?language=UK

Для проходження ПЛР-тесту або тесту на Антиген туристи можуть звернутися в одну з лабораторій партнерів (із закордонним паспортом і ваучером Pegas Touristik) і пройти обстеження за спеціальною ціною:

Також пройти обстеження можна в будь-якій акредитованій Україною лабораторії, яка надасть результат тесту відповідно до вимог країни призначення.

ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

В'їзд в Україну іноземців, в тому числі, власників посвідки на тимчасове проживання, й осіб без громадянства.

Всім іноземцям незалежно від віку та країни прибуття для в'їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), що покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні.

А також мати один з зазначених документів:

 • документ, що підтверджує отримання однієї чи кількох доз вакцини проти COVID-19, що схвалені ВООЗ для екстреного застосування: Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson's Janssen, AstraZeneca / Vaxzevria, AstraZeneca/Covishield (India), AstraZeneca/SKBio (South Korea), Moderna / Spikevax, Sinopharm (Vero Cell), CoronaVac (Sinovac); або
 • негативний результат експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (RAT, Ag), що зроблений не більш як за 72 години до в’їзду; або
 • негативний результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR), проведений не більше ніж за 72 години до в’їзду.

Довідки про антитіла до COVID-19 для в'їзду не приймаються.

Діти до 12 років не потребують довідок про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні будуть мати один з зазначених вище документів, але звільнені від самоізоляції зі встановленням додатка «Вдома».

Якщо у іноземця є доказ отримання однієї або кількох доз вакцини, йому не потрібно мати негативний тест, встановлювати додаток «Вдома», проходити самоізоляцію або робити тест в Україні.

Якщо необхідний сертифікат вакцинації або COVID-сертифікат відсутній, іноземець повинен мати негативний результат тесту та встановити застосунок «Вдома», та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години після в’їзду. За цей час у особи буде можливість пройти ПЛР-тестування чи зробити експрес-тест на антиген – у разі отримання негативного результату самоізоляція не застосовується.

Якщо протягом 72 годин з моменту перетину кордону не було отримано негативного результату тесту – особа має самоізолюватись на 10 днів у місці, вказаному під час авторизації в додатку «Вдома». Достроково припинити самоізоляцію також можна, отримавши негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген.

ВАЖЛИВО! З 3 грудня 2021 р. на період дії карантину (до 31 березня 2022 р.) забороняється перетин державного кордону на в’їзд в Україну іноземцям та особам без громадянства, які прибули з Російської Федерації, Південно-Африканської Республіки, Республіки Ботсвана, Республіки Зімбабве, Республіки Намібія, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Республіки Мозамбік, Республіки Малаві та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів.

Виключенням є:

 • - громадяни України;
 • - іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України;
 • - іноземці та особи без громадянства, які є подружжям або дітьми громадян України,
 • - іноземці та особи без громадянства, які є працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членами їх сімей,
 • - інші категорії іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ.

Водночас громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну та прибули з Російської Федерації, Південно-Африканської Республіки, Республіки Ботсвана, Республіки Зімбабве, Республіки Намібія, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Республіки Мозамбік, Республіки Малаві та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів, підлягають обов’язковій самоізоляції чи обсервації.

Виключення! Самоізоляції не підлягають (додаток «Вдома» не встановлюється) іноземці та особи без громадянства, які мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин (з 20 вересня 2021р). Виключення не розповсюджується на громадян, які прибули з Російської Федерації, Південно-Африканської Республіки, Республіки Ботсвана, Республіки Зімбабве, Республіки Намібія, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Республіки Мозамбік, Республіки Малаві та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів.

Перетин державного кордону є безперешкодним для громадян України та іноземців з посвідкою на постійне проживання.

Якщо сертифікат вакцинації відсутній, громадяни України та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні (крім осіб до 18 років) встановлюють додаток «Вдома» і зобов'язуються почати самоізоляцію через 72 години. Уникнути самоізоляції можна отримавши негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.
У разі неможливості використовувати додаток «Вдома» громадянин буде перебувати в обсервації.

Важливо! Додаток «Вдома» не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Додаток контролює самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

Діти до 18 років звільнені від самоізоляції.