COVID-19. Актуальна інформація для подорожуючихДетальніше

COVID-19. Актуальна інформація для подорожуючих

ПЕРЕД ВИЛЬОТОМ

З метою контролю поширення Коронавірусу всі країни в тій чи іншій мірі ввели обмеження щодо перетину своїх кордонів. Також звертаємо увагу на спеціальні форми пасажирів, які потрібно заповнити до подорожі. Вони відрізняються в залежності від країни, але є необхідним документом для посадки на повітряне судно і перетину кордону.

Актуальну інформацію можна знайти тут

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ЗА НАПРЯМАМИ:

ТУРЕЧЧИНА 

 Для пасажирів від 12 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 72 години);
 • експрес-тест на антиген (за 48 годин);
 • документ про вакцинацію, другу дозу якої введено не менше, ніж 14 днів до поїздки не рахуючи  дня введення другої вакцини (зразок). Документ про вакцинацію, що завантажується в додатку ДІЯ, можна використовувати як альтернативу друкованому документу. Також підходить для подорожі EU Digital COVID Certificate. Визнаються усі вакцини, якими вакцинують на території України, включаючи Sinovac/CoronaVac.

Також на кожен проїзний документ необхідно мати заздалегідь заповнену та роздруковану (або завантажену на електронний носій) форму https://register.health.gov.tr/

З 01.07.2021 пасажири, які прибувають з України, які за останні 14 днів відвідали Бангладеш, Бразилію, Південну Африку, Індію, Непал, Шрі-Ланку – обов'язково наявність ПЛР-тесту, а також пасажири зобов'язані провести 14 днів на карантині у відведеному Турецькою владою місці.

При відвідуванні Афганістану чи Пакистану – ПЛР-тест + карантин 10 днів.

ЕГИПЕТ 

Для пасажирів від 6 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 72 години), обов'язково з QR-кодом та у паперовому вигляді;
 • паперовий варіант українського Vaccination certificate, який можна вивантажити та роздрукувати на порталі ДІЯ (https://diia.gov.ua/). Зразок готового документа можна побачити за посиланням. Визнаються вакцини: Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinopharm, Sinovac, "Супутник V", Johnson & Johnson.

Також необхідна заповнена та роздрукована форма декларації «Форма декларации о состоянии здоровья» про стан здоров'я, яка має бути пред'явлена ​​до посадки та після прибуття.

Громадянам, які прибувають до аеропортів курортних міст Хургада, Шарм-ель-Шейх, Марса-Алам і Таба і не мають при собі згаданого сертифіката з негативним результатом ПЛР-тесту, буде дозволено провести ПЛР-тест безпосередньо після прибуття до цих чотирьох аеропортів. Вартість ПЛР-тесту становитиме близько 30 доларів.

ГРЕЦІЯ 

 Для пасажирів від 12 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 72 години), обов'язково з QR-кодом;
 • експрес-тест на антиген (за 48 годин), обов'язково з QR-кодом;
 • сертифікат вакцинації, виданий компетентним органом.
 • свідоцтво про одужання від вірусної інфекції SARS-CoV-2, видане державним органом чи сертифікованою лабораторією. Свідоцтво видається через 30 днів після позитивного тестування на Covid-19 та діє протягом 180 днів з дня його проведення;
 • результат позитивного аналізу (ПЛР чи антиген) на COVID-19, проведеного в інтервалі 30-180 днів до приїзду;

Документи мають містити номер закордонного паспорта громадянина України.

Вся суттєва інформація в сертифікатах має бути вказана англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською чи російською мовами.

Також для в'їзду необхідна заповнена PLF-форма (не пізніше 23:59 EEST дня перед поїздкою) (https://travel.gov.gr/#/)

КІПР 

Для пасажирів від 12 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 72 години), обов'язково з QR-кодом;
 • електронний сертифікат вакцинації у додатку ДІЯ або міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, отримане у сімейного лікаря. Визнаються вакцини: Janssen/Johnson & Johnson, Vaxzevria Vaccine (AstraZeneca), AstraZeneca-Covishield, AstraZeneca-SKBio, Pfizer-BioNTech, Moderna, Sputnik V, Sinopharm, Sinovac (CoronaVac).

Також необхідно зареєструватись на платформі CyprusFlightPass за 48 годин до в'їздуhttps://cyprusflightpass.gov.cy/en/application-process – отримати особисту картку доступу до вильоту (CyprusFlightPass) – усі без винятку пасажири, у т.ч. діти.

ТУНІС 

Для пасажирів від 6 років необхідно мати один із “COVID-документів” (на вибір):

 • ПЛР-тест (за 72 години), обов'язково з QR-кодом;
 • сертифікат вакцинації, виданий компетентним органом.

Також потрібна Health Declaration form (https://app.e7mi.tn). Після заповнення буде згенеровано два документи, які мають бути пред'явлені для посадки на борт та після прибуття.

Для проходження ПЛР-тесту або тесту на Антиген туристи можуть звернутися в одну з лабораторій партнерів (із закордонним паспортом і ваучером Pegas Touristik) і пройти обстеження за спеціальною ціною:

Також пройти обстеження можна в будь-якій акредитованій Україною лабораторії, яка надасть результат тесту відповідно до вимог країни призначення.

ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

В'їзд в Україну іноземців, в тому числі, власників посвідки на тимчасове проживання, й осіб без громадянства.

Всім іноземцям незалежно від віку та країни прибуття для в'їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), що покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні.

А також мати один з зазначених документів:

 • документ, що підтверджує отримання однієї чи кількох доз вакцини проти COVID-19, що схвалені ВООЗ для екстреного застосування: Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson's Janssen, AstraZeneca / Vaxzevria, AstraZeneca/Covishield (India), AstraZeneca/SKBio (South Korea), Moderna / Spikevax, Sinopharm (Vero Cell), CoronaVac (Sinovac); або
 • негативний результат експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (RAT, Ag), що зроблений не більш як за 72 години до в’їзду; або
 • негативний результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR), проведений не більше ніж за 72 години до в’їзду.

Довідки про антитіла до COVID-19 для в'їзду не приймаються.

Діти до 12 років не потребують довідок про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні будуть мати один з зазначених вище документів, але звільнені від самоізоляції зі встановленням додатка «Вдома».

Якщо у іноземця є доказ отримання однієї або кількох доз вакцини, йому не потрібно мати негативний тест, встановлювати додаток «Вдома», проходити самоізоляцію або робити тест в Україні.

Якщо необхідний сертифікат вакцинації або COVID-сертифікат відсутній, іноземець повинен мати негативний результат тесту та встановити застосунок «Вдома», та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години після в’їзду. За цей час у особи буде можливість пройти ПЛР-тестування чи зробити експрес-тест на антиген – у разі отримання негативного результату самоізоляція не застосовується.

Якщо протягом 72 годин з моменту перетину кордону не було отримано негативного результату тесту – особа має самоізолюватись на 10 днів у місці, вказаному під час авторизації в додатку «Вдома». Достроково припинити самоізоляцію також можна, отримавши негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген.

ВАЖЛИВО! Невакциновані громадяни, які прямуватимуть з Росії, Індії, Португалії, Великобританії та перебували на їх території більше 7 днів протягом останніх 14 днів, не можуть в’їхати в Україну без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2. Такий тест має бути проведений в пунктах пропуску через державний кордон України.

В разі неможливості або відмови від встановлення мобільного додатка «Вдома» особі буде відмовлено у перетині державного кордону.

Виключення! Самоізоляції не підлягають (додаток «Вдома» не встановлюється) іноземці та особи без громадянства, які мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин (з 20 вересня 2021р)

З 23 вересня Україна перейшла на «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Відтепер перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України та іноземців з посвідкою на постійне проживання при наявності одного з таких документів:

 • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону),
 • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),
 • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Якщо такі документи відсутні, громадяни України та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні (крім осіб до 18 років) встановлюють додаток «Вдома» і зобов'язуються почати самоізоляцію через 72 години. Уникнути самоізоляції можна отримавши негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.
У разі неможливості використовувати додаток «Вдома» громадянин буде перебувати в обсервації.

Важливо! Додаток «Вдома» не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Додаток контролює самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2.

Діти до 12 років не мають потреби в довідках про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні мати один із зазначених вище документів, але звільнені від самоізоляції з встановленням програми «Вдома».