COVID-19. Актуальна інформація для подорожуючихДетальніше

COVID-19. Актуальна інформація для подорожуючих

ПЕРЕД ВИЛЬОТОМ

З метою контролю поширення Коронавірусу всі країни в тій чи іншій мірі ввели обмеження щодо перетину своїх кордонів. Також звертаємо увагу на спеціальні форми пасажирів, які потрібно заповнити до подорожі. Вони відрізняються в залежності від країни, але є необхідним документом для посадки на повітряне судно і перетину кордону.

Актуальну інформацію можна знайти тут

БІЛЬШ ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ЗА НАПРЯМАМИ:

Для проходження ПЛР-тесту або тесту на Антиген туристи можуть звернутися в одну з лабораторій партнерів (із закордонним паспортом і ваучером Pegas Touristik) і пройти обстеження за спеціальною ціною:

Також пройти обстеження можна в будь-якій акредитованій Україною лабораторії, яка надасть результат тесту відповідно до вимог країни призначення.

ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

З 5 серпня перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України та іноземців з посвідкою на постійне проживання при наявності одного з двох документів:

• документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ в перелік дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.
• довідка 063-О про першу щеплення за курсом вакцинації від COVID-19.

Якщо такі документи відсутні, громадяни України та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні (крім осіб до 18 років) встановлюють додаток "Вдома" і зобов'язуються почати самоізоляцію через 72 години. Уникнути самоізоляції можна отримавши негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.
У разі неможливості використовувати додаток "Вдома" громадянин буде перебувати в обсервації.

Важливо! Додаток "Вдома" не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Додаток контролює самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2.

Для всіх невакцинованих осіб, незалежно від громадянства і наявності посвідки на проживання, які прибули з Росії або Індії, або які перебували на території цих держав більше 7 днів протягом останніх двох тижнів, будуть діяти більш жорсткі правила перебування на самоізоляції. Зокрема для них буде встановлена обов'язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Діти до 12 років не мають потреби в довідках про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні мати один із зазначених вище документів, але звільнені від самоізоляції з встановленням програми "Вдома".

В'їзд в Україну з 5 серпня іноземців, в тому числі власників посвідки на тимчасове проживання, й осіб без громадянства

Всім іноземцям незалежно від віку та країни прибуття для в'їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), що покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні.

А також мати один з зазначених документів:

• документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, що схвалені ВООЗ для екстреного застосування: Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson's Janssen, AstraZeneca / Vaxzevria, AstraZeneca/Covishield (India), AstraZeneca/SKBio (South Korea), Moderna / Spikevax, Sinopharm, CoronaVac (Sinovac) – це може бути міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат вакцинації; або

• негативний результат експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (RAT, Ag), що зроблений не більш як за 72 години до в’їзду; або

• негативний результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR), проведений не більше ніж за 72 години до в’їзду.

Довідки про перенесену хворобу та антитіла до COVID-19 для в'їзду не приймаються.

Якщо необхідний сертифікат вакцинації відсутній, іноземець встановлює застосунок “Вдома” та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години після в’їзду. За цей час у особи буде можливість або залишити країну (без здачі додаткових тестів), або пройти ПЛР-тестування чи зробити експрес-тест на антиген – у разі отримання негативного результату самоізоляція не застосовується.

Якщо протягом 72 годин з моменту перетину кордону не було покинуто країну або отримано негативного результату тесту – особа має самоізолюватись на 10 днів у місці, вказаному під час авторизації в додатку “Вдома”. Достроково припинити самоізоляцію також можна, отримавши негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген.

Діти до 12 років не потребують довідок про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні будуть мати один з зазначених вище документів, але звільнені від самоізоляції зі встановленням додатка “Вдома”.

ВАЖЛИВО! Невакциновані громадяни (окрім передбачених виключень), які прямуватимуть з Росії або Індії та перебували на їх території більше 7 днів протягом останніх 14 днів, повинні будуть дотримуватись самоізоляції 14 днів та не матимуть можливості зробити тест в Україні, щоб уникнути або скоротити строк самоізоляції.

В разі неможливості або відмови від встановлення мобільного додатка “Вдома” особі буде відмовлено у перетині державного кордону.