Контакти для екстреного зв'язку (Тільки viber, telegram, whats up!)
Київ: +38 050 353 00 09, Львів: +38 096 391 39 41, Харків: +38 050 381 76 74, Одеса: +38 050 355 72 85, Франчайзингові агентства +380 (99) 338 58 61

Пам'ятка виїжджаючого за кордон

ПІДГОТОВКА ДО ПОДОРОЖІ


Перед тим, як відправитися в подорож, Вам слід подумати, наскільки стан Вашого здоров'я дозволяє виїхати в ту чи іншу країну в залежності від клімату, умов харчування, особливостей культурного відпочинку, можливості проведення профілактичних щеплень, прийому лікарських препаратів для профілактики інфекційних хвороб.
Для цього Вам необхідно пройти ретельний медичний огляд і отримати висновок лікаря. З особливою увагою слід поставитися до рекомендацій лікаря хворим на хронічні захворювання, вагітним і особам з малолітніми дітьми.
Перед поїздкою Ви повинні обов'язково пройти інструктаж в туристичній фірмі, яка організовує поїздку, і отримати справжню па¬мятку.
При виїзді в країни, неблагополучні по жовтій лихоманці, Ви повинні зробити профілактичне щеплення і отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти жовтої лихоманки.
Виїжджаючи в країни, неблагополучні по малярії, Вам необхідно отримати рекомендації у свого лікаря про профілактичні лікарські препарати і способи їх застосування.
У зв'язку з реєстрацією в зарубіжних країнах таких інфекційних хвороб як черевний тиф, правець, вірусні гепатити, менінгококова інфекція, Ви можете зробити профілактичні щеплення проти зазначених ін¬фекцій за своїм бажанням в комерційних медичних Центрах або в Центральному щеплювальному пункті р Москви.
Перед поїздкою сформуйте і майте при собі аптечку першої допомоги, яка допоможе Вам при легких нездужання, заощадить Ваш час на пошуки лікарських засобів і позбавить від проблем спілкування іноземною мовою.
Аптечка першої допомоги: болезаспокійливі засоби; серцево-судинні засоби; засоби від нетравлення шлунка; жовчогінні препарати проти заколисування в транспорті; кошти від укусів комах; перев'язувальний матеріал (бинти, ватяні кульки); водонепроникний лейкопластир; одноразові шприци; бар'єрні контрацептиви; розчин для контактних лінз, якщо Ви їх носите; очні краплі; сонцезахисні креми і креми для догляду за шкірою після перебування на сонці.

ПЕРЕБУВАННЯ В ЗАРУБІЖНОЇ КРАЇНІ

Під час подорожі, Вам необхідно дотримуватися певних правил і обмежувальні заходи проживання, харчування та культурного відпочинку.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Люди з країн помірного клімату потребують адаптації в країнах з тропічним і субтропічним кліматом.
Для попередження сонячного і теплового ударів необхідно носити одяг з легких та натуральних тканин, літній головний убір, змащувати відкриті ділянки шкіри кремом від засмаги, збільшити кількість споживання рідин, обмежити прийом алкогольних напоїв.
Під час відпочинку слід бути особливо обережними при контакті з тваринами, так як вони є джерелами багатьох інфекційних і паразитарних хвороб. Не чіпайте кішок, собак та інших тварин! Це небезпечно практично у всіх країнах.
Якщо Ви при контакті з твариною отримали укус, оцарапиваніе або просто ослюнение, ретельно промийте цю частину тіла водою з милом. Негайно зверніться до лікаря для вирішення питання про проведення щеплень проти сказу та правця.
Іншу небезпеку становлять укуси отруйних змій, комах (скорпіон, каракурт, тарантул, сколопендра) і мешканців тропічних морів (отруйні медузи, п'явки, риби), які можуть привести до серйозних порушень Вашого здоров'я.
Більшість небезпечних для людини комах (блохи, кліщі, комарі, москіти, гедзі, мошки і мухи) є переносниками тропічних інфекційних і паразитарних захворювань.
Для попередження ускладнень під час відпочинку на природі необхідно уникати контактів з тваринами, плазунами і насеко¬мимі, одягати одяг з довгими рукавами, штани, черевики з щільними гетрами або шкарпетками, застосовувати репеленти. У вечірній і нічний час треба користуватися електричним ліхтариком, навіть в містах.

ПРАВИЛА ПРОЖИВАННЯ

Проживання допускається тільки в готелях, забезпечених централізованим водопостачанням і каналізацією. При наявності в номері комарів, бліх, гризунів необхідно негайно довести до відома адміністрацію для вжиття термінових заходів по їх знищенню. У місцях скупчення літаючих комах вимагайте засетчіваніе вікон і дверей, наявності Пологів над ліжком і електрофумігаторів.

ХАРЧУВАННЯ

Прийом їжі допускається в певних пунктах харчування, де використовуються продукти гарантованої якості промислового виробництва. Для пиття повинна використовуватися тільки бутильована або кип'ячена вода, напої, соки промислового виробництва і гарантірованно¬го якості.
Для миття фруктів і овочів необхідно використовувати тільки кип'ячену або бутильовану воду. Забороняється купувати лід для охолодження напоїв у продавців вуличної торгівлі, а також використання в їжу продуктів традиційної національної кухні, продуктів з простроченим терміном придатності, які не пройшли гарантовану технологічну обробку, а також придбаних в місцях вуличної торгівлі.

ОРГАНІЗАЦІЯ ВІДПОЧИНКУ

Забороняється організація і проведення екскурсій, інших заходів (полювання, рибалка) в місцях не позначених офіційною програмою.
Купання туристів дозволяється тільки в басейнах і спеціальних водоймах. Забороняється лежати на пляжі без підстилки, ходити по землі без взуття.
Не рекомендується придбання хутряних, шкіряних виробів, а також тварин і птахів у приватних торговців. Суворо дотримуйтеся правил особистої гігієни.

ПРОФІЛАКТИКА КРАЩЕ, НІЖ ЛІКУВАННЯ!

При виїзді в закордонні країни Вам необхідно знати, що в деяких з них існує реальна можливість зараження інфекційними та паразитарними захворюваннями, які характеризуються тяжким клінічним перебігом, ураженням життєво важливих органів і систем організму, і можуть привести до смертельного результату.

ХОЛЕРА.
Холера - особливо небезпечна гостра інфекційна хвороба, що характеризується найсильнішим зневодненням організму, яке при відсутності своевре¬менного лікування може призвести до смертельного результату.
Інкубаційний (прихований) період захворювання, від моменту інфікування до появи перших клінічних ознак, становить від кількох годин до 5 днів.
Збудники холери проникають в організм людини при вживанні інфікованих продуктів харчування і води. Найбільш небезпечними є продукти, які не піддаються термічній обробці.
Зараження може відбутися також під час купання в випадкових водоймах.
Характерні ознаки холери - багаторазовий рідкий стілець і блювота, що призводить до зневоднення організму. При появі перших ознак захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря.

НЕБЕЗПЕЧНІ ВЕРЕСНЯ Геморагічні ЛИХОМАНКИ.
При виїзді в країни Африканського і Південно-Американського континентів можна заразитися небезпечними вірусні геморагічні гарячки, до яких відносяться жовта лихоманка, лихоманки Ебола, Ласса і Марбург.

ЖОВТА ЛИХОМАНКА.
Жовта лихоманка передається комарами роду "Єгипту", заразитися якою можна як в природних умовах, так і в містах.
Інкубаційний період, від моменту зараження до перших ознак захворювання, становить від 3 до 6 днів.
Захворювання характеризується лихоманкою, геморагічної висипом, ураженням нирок, печінки, з розвитком жовтяниці і гострої ниркової недостатності. Перебіг хвороби дуже важкий і в більшості випадків має смертельний результат.
При виїзді в країни Південно-Американського і Африканського континентів, де потрібне обов'язкове проведення профілактичних щеплень, є єдиною мірою попередження цього небезпечного захворювання, необхідно отримати одноразову щеплення, яка проводиться не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду, імунітет зберігається протягом 10 років, після чого проводиться повторне щеплення.
Без міжнародного свідоцтва про вакцинацію проти жовтої лихоманки виїзд в неблагополучні країни забороняється.

ЛИХОМАНКИ ЕБОЛА, Ласса, Марбург.
Природно-вогнищеві інфекційні хвороби, джерелами збудників яких є тварини і гризуни, а також хвора людина. Дані лихоманки відносяться до тяжких вірусних захворювань з майже однаковою клінічною картиною, що характеризується високою температурою, геморагічної висипом, кровотечами з носа, ясен, появою крові в калі і блювотних масах, головними болями, загальною слабкістю, болями в грудній клітці і шлунку.
Інкубаційний період при всіх лихоманки становить від 3 до 17 днів.

паразитарних захворювань
Широке поширення в тропічних і субтропічних країнах мають небезпечні для здоров'я та інші паразитарні захворювання, зараження якими можливо через фрукти, овочі і зелень, м'ясо, рибу і продукти моря. Личинками деяких глистів можна також заразитися при контакті з грунтом і купанні в прісних водоймах через неушкоджену шкіру, а через укуси комах - глистовими захворюваннями, збудники яких паразитують в лімфатичну систему, стінках порожнин тіла і підшкірній клітковині.
Для багатьох з цих захворювань характерні тривалий інкубаційний період і важке хронічний перебіг.

МАЛЯРІЯ
Важке паразитарне захворювань, широко поширене в країнах з тропічним і субтропічним кліматом.
Зараження відбувається при укусах малярійних комарів. Відомі 4 форми малярії, з яких найбільш важка - тропічна, поширена в країнах Африки.
Інкубаційний період складає від 7 днів до 1 місяця при тропічній малярії і до 3-х років при інших формах.
Симптоми захворювання - підвищення температури, озноб, сильне потовиділення, головний біль, слабкість. При тропічній малярії без проведення своєчасного лікування можливий смертельний результат в дуже короткий термін від початку захворювання.
З метою профілактики необхідно регулярно приймати протималярійні препарати. Прийом препаратів треба починати за 1 тиждень до виїзду в закордонні країни, продовжувати весь період перебування і 1 місяць після повернення.

ЧУМА
Чума - природно-осередкова інфекція, на яку хворіють люди і тварини, переносниками є блохи, що паразитують на гризунах і інших тварин.
Зараження чумою відбувається при укусах інфікованими блохами, контакті з хворими тваринами і гризунами, а також повітряно-крапельним шляхом при спілкуванні з хворим на легеневу чуму.
Час, який проходить з моменту потрапляння збудника чуми в організм людини до появи перших симптомів захворювання, становить від кількох годин до б днів.
Захворювання починається з високої температури, сильного ознобу, головного болю, збільшення лімфовузлів і кашлю з кров'ю.
При появі зазначених ознак захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря.

ГРИП ПТАХІВ
Грип птахів - гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус.
Зараження людини відбувається при тісному контакті з інфікованою і мертвої домашньої та дикої птахом. У ряді випадків можливе зараження людини при вживанні в їжу м'яса і яєць хворих птахів без достатньої термічної обробки.
Небезпечні виділення заражених птахів, які, потрапляючи на рослини, в повітря, в воду, потім можуть заразити людину через воду при питті і купанні, а так само повітряно-крапельним, повітряно-пиловим шляхом, і через брудні руки.
Інкубаційний період складає від декількох годин до 5 днів.
Захворювання на грип птахів починається гостро з ознобу, підвищення температури до 38 ° С і вище, м'язових і головного болю, болю в горлі. Можливий водянистий рідкий стілець, багаторазова блювота. Стан швидко погіршується. Через 2-3 дні з'являється вологий кашель, часто з домішкою крові, задишка. Потім може виникнути утруднення дихання. Можливе ураження печінки, нирок і мозку.
При появі перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря для встановлення діагнозу і призначення адекватного і своєчасного лікування, так як пізніше початок лікування неминуче призводить до розвитку ускладнень.
Заходи профілактики. Необхідно уникати контакту з домашньою і дикою птицею в домашніх господарствах, ринках і місць масового скупчення птиці на відкритих водоймах. Вигул домашніх птахів повинен проводитися тільки на приватних подвір'ях громадян.

СЕКСУАЛЬНІ КОНТАКТИ
При випадкових статевих зв'язках можна заразитися такими небезпечними інфекціями, як СНІД, сифіліс, вірусний гепатит В і іншими, пере¬дающіміся статевим шляхом захворюваннями. Ці хвороби можуть серйозно вплинути не тільки на Ваше життя, а й на життя Вашої родини.
Для попередження зазначених захворювань завжди майте при собі і користуйтеся індивідуальними засобами захисту. Уникайте сумнівних сексуальних контактів!

ВІЛ інфекція.
Хронічна повільна вірусна інфекція, прихований період якої становить від кількох місяців до кількох років.
Основними шляхами передачі інфекції є: статевий, парентеральний (при використанні забруднених кров'ю медичного інст¬рументарія і шприців при введенні наркотиків), донорські органи і тканини від хворих на ВІЛ-інфекцію. Це особливо необхідно знати при виїзді до країн, де ще не налагоджена система контролю за донорською кров'ю і існує опас¬ность використання нестерильного медичного інструментарію при наданні медичної допомоги, особливо в стоматології.
Заразившись ВІЛ-інфекцією, людина стає вірусоносієм і, залишаючись протягом тривалого часу практично здоровим, може інфікувати своїх статевих партнерів.
Кінцевою стадією перебігу ВІЛ-інфекції є СНІД - синдром набутого імунодефіциту людини, при якому відбувається прогресуюче руйнування імунної системи людини, що не піддається лікуванню і протягом року закінчується смертю.
Для профілактики зараження ВІЛ-інфекцією Вам необхідно подбати про запас одноразових шприців і презервативів, перед виїздом відвідати стоматолога.

ПОВЕРНЕННЯ З ПОДОРОЖІ

При поверненні з подорожі, на борту літака Вам можуть запропонувати заповнити «Анкету громадянина, що прибуває з-за кордону», в якій має бути вказано точну адресу постійного місця проживання або тимчасового перебування, робочий і домашній телефони. Відомості анкети необхідні для своєчасної організації протиепідемічних заходів при виникненні вогнища карантинних інфекцій.
При перетині кордону, Ви повинні сприяти особистому огляду, а також огляду речей, особливо з хутра та шкіри, тварин і птахів.
При ввезенні тварин і птахів Вам необхідно мати супроводжує ветеринарне свідоцтво, отримане в Державній ветеринарній службі країни, де придбано тварина.
При виникненні гарячкового стану, нудоти, блювоти, рідкого стільця, кашлю з мокротою, висипу на шкірних покривах і слизових Вам слід негайно звернутися до лікаря для медичного огляду і обстеження на інфекційні та паразитарні захворювання.
Вам необхідно пам'ятати, що під час перебування в країні, неблагополучної щодо малярії і протягом 3-х років після повернення, при будь-якому підвищенні температури слід негайно звертатися до лікувального закладу і повідомляти лікаря, що Ви були в «тропіках».
Пам'ятайте - Ваше здоров'я у Ваших руках!